Jaká kritéria jsou pro vás rozhodující při výběru telefonu?

IPhone 6 není zrovna nejlevnější záležitostí, a proto byste měli dbát na jeho ochranu. Tu vám zajistí kryt na telefon. Na rozdíl od iPhone 6, kdy budete muset sáhnout hlouběji do své peněženky, s ochranným krytem to bude veselejší.

Na trhu jsou k dispozici různé levné kryty na iPhone 6. Výrobci tohoto příslušenství  jak  k iPhonům, tak k oblíbené elektronice vůbec, se zaměřují na na to, aby jejich  produkce byla nejen široká, ale i cenově dostupná. Vědí také, že  dotáhnou-li  své  doplňky třeba k iPhonům, do nejmenšího detailu tak, aby se líbily, budou mít vyhráno. Aby také ne, když víme, že iPhone je nejvíce prodávaným telefonem na světě. 

Jste náročným nebo nenáročným zákazníkem? Jaké parametry musí telefon splňovat, abyste si jej koupili? Snad nikdo v dnešní době si nekupuje telefon pouze kvůli telefonování. Jenže co všechno vzít při jeho koupi do úvahy?Uveďme si hlavní parametry, na které byste se měli zaměřit. Možná zjistíte, že výběr ze široké nabídky, která na trhu existuje, nemusí být až tak složitou záležitostí.  

Mezi důležité parametry patří:

  • kdo bude telefon používat
  • konstrukce telefonu
  • cenové rozpětí dané třídy
  • základní kritéria volby 

Telefony jsou vyráběny tak, aby je mohlo používat co nejvíce různých typů lidí. Vy osobně byste měli zvážit vzhledem ke svojí profesi a zájmům zda nepotřebuje upřednostnit některé funkce. Sportovně aktivní lidé vítají GPS systém. Ten je sice instalován do každého chytrého telefonu, ale pokud sportujete při každém počasí, můžete zvažte jeho rezistentní prototyp. Můžete ho pak například upevnit na řidítka kola a  využívat ho nai určování polohy během jízdy. Pokud během cest rádi dokumentuje svoje zážitky, měli byste investovat do telefonu s výkonnějším fotoaparátem. A to i přesto, že kvalita fotoaparátu významně ovlivňuje  cenu mobilu. Využitelnou fotografii sice pořídíte i s telefonem za cenu okolo 5 500 Kč, ale srovnáte-li kvality obrázku s kvalitou fotografií z telefonu z vyšší třídy daného typu uvidíte výrazný rozdíl. 

Všudypřítomné smartphony válcují trh, avšak existují i další různé konstrukce telefonu. Příklad: na trhu jsou na výběr nejen dotykové displeje, ale i telefony s funkcí klávesnice. Dotykový displej je typický pro chytré telefony. Téměř vše již ovládáte funkcí one touch s výjimkou tlačítek na boční straně telefonu určených k volbě hlasitosti a odemykání/zamykání. Dříve běžné klávesové telefony dnes zase využívají hlavně starší lidé, pro které jsou chytré telefony na obtíž a nerozumí jim. Větší klávesnice jim více než vyhovuje.

A můžeme pokračovat

Třeba rezistentní mobily; vyrábí se jak ve variantě klasických tak chytrých telefonů. Takový telefon se hodí lidem vykonávajícím náročné profese, kde hrozí upadnutí, velká vlhkost a špína v prostorách. Ideální je například pro dělníky. Ale posledním trendem jsou chytré telefony s ohebnou konstrukcí. Byť na první pohled konstrukce vypadá ze “skla”, je ovšem poddajná a má dosud neznámé vlastnosti. Jeden příklad za všechny – rozložením displeje získáte vyobrazující pole velkých rozměrů.  

Výbava telefonu často určuje cenové rozpětí dané třídy. Telefony se odlišují silou svého výkonu, vybavením, možnostmi využívání a estetickým vzhledem a samozřejmě také cenou. Na výběr máte telefony v základní výbavě, střední a vyšší třídu nebo špičku mezi dostupnými produkty. Neplatí ovšem úměra, že čím dražší telefon si koupíte, tím bude lepší. Významnou roli  hraje též značka. Kupujte tedy pouze telefon, jehož vlastnosti budou odpovídat vašim třem, čtyřem hlavním požadavkům.

Technický servis obchodu vám s výběrem poradí, ale je dobré si ujasnit alespoň tato základní  kritéria volby – šířka obrazovky,  velikost paměti a výdrž baterie. Pokud to vaše možnosti dovolují, vybírejte vždy  tu vyšší variantu. V neposlední řadě se pak budete muset rozhodnout, zda chcete mít operační systém od Apple (iOS) nebo Google (Android). Ať už si ovšem vyberete jakýkoliv mobil, vždy bude potřeba ho ochránit. Proto nezapomeňte na kryt. 

Jak drahý kryt na iPhone 6 máte? 

Karel Knotek