Cena odstranění tetování se případ od případu obvykle výrazně liší. Které faktory ovlivňují výslednou částku nejvíce?

Cena odstranění tetování je značně individuální záležitostí. Až na výjimky zřejmě nenarazíte na dva lidi, kteří by za to, že se rozhodli své permanentní „tělesné výzdoby” zbavit, zaplatili naprosto shodnou částku. A rozhodně na tom není nic divného. Do hry totiž vždy vstupuje celá řada faktorů, které mají na konečný účet tu menší, tu větší vliv.

Pokud jste snad právě dospěli do bodu, kdy je vám vaše staré tetování už tak nějak na obtíž a chystáte se vyhledat kliniku, na které by si s ním spolehlivě „poradili“, budete si zřejmě nuceni položit otázku, zda si takový zákrok můžete tzv. dovolit. Faktem je, že se o naší estetické medicíně zpravidla hovoří jako o cenově dostupné, a nutno podotknout, že právem. Udělat si alespoň hrubou představu o tom, kolik peněz byste si na odstranění tetování měli asi tak připravit, ale určitě neuškodí. Souhlasíte? Tak čtěte!

Cena odstranění tetování – za nerozvážnost se platí

Lidé se zdobí odjakživa a jisté je, že se tak děje všude na světě. Zpravidla to dělají s velkou chutí a mnohdy také s notnou dávkou fantazie. Používají rozmanité metody, barvy i materiály. Některé zkrášlovací postupy jsou relativně nové, jiné mají tisíciletou historii. Zdobení těla tetováním pak rozhodně patří k těm nejstarším. Jako důkaz nám mohou sloužit některé z egyptských mumií starých přibližně 5 tisíc let. Ale pojďme zpět do současnosti.

Napadlo vás už někdy, proč je v posledních letech tak vysoká poptávka po službách specialistů, kteří dovedou člověka zbavit starého, nevhodného nebo jinak nevyhovujícího tetování? Nenapadlo? Odpověď je prostá. Tetování se totiž během nějakých dvou generací stalo nesmírně populárním. Na této „módní vlně“ se tak vcelku pochopitelně svezl i bezpočet lidí, kteří do toho šli tzv. po hlavě. Zkrátka si celou věc příliš nepromysleli. A jsou to právě tito lidé, kteří dnes tvoří značnou část rozsáhlé klientely salonů krásy a klinik estetické medicíny, kde je odborníci nechtěné výzdoby opět zbavují. Zadarmo to pochopitelně není. S  trochou nadsázky lze tedy říci, že jde o jakousi cenu za nerozvážnost.

Motivace

Důvody, které člověka přivedou do tetovacího salonu, mohou být samozřejmě různé. Někdy je na vině již zmíněná nerozvážnost, jindy sehraje roli alkohol. Když se ale začnete ptát, jaká je motivace těch, kteří se rozhodnou dát svému tetování sbohem, nejčastěji se vám dostane některé z těchto odpovědí:

 • Tetování vůbec nevypadá tak, jak jsem si představoval
 • Chce to po mě můj nový partner nebo moje přítelkyně
 • Mám kvůli příliš velkému či nevhodnému motivu problémy v zaměstnání
 • Tatér svou práci zfušoval
 • Doslechl jsem se, že může tetování způsobovat zdravotní komplikace

6 faktorů, které se „počítají“

Chcete se zbavit tetování, protože to po vás žádá nekompromisní partnerka, které není motiv ani trochu po chuti? Pak zřejmě není úniku. Nebo je snad na vině nešikovný tatér? To jste si asi měli vybrat někoho, kdo své práci dokonale rozumí. Teď už je ale nejspíš na nejrůznější úvahy pozdě a to, co vás aktuálně zajímá nejvíce, je alespoň přibližná cena zákroku. Hned na úvod jsme řekli, že o tom, kolik za eliminaci nevyhovujícího motivu nakonec zaplatíte, rozhoduje vícero faktorů. Zde jsou ty, které účet zpravidla ovlivňují nejvíce:

 1. Zvolená metoda
 2. Rozsah tetování
 3. Jeho hloubka
 4. Barva a kvalita použitého inkoustu
 5. Stáří vyobrazeného motivu
 6. To, jakou kliniku si pro zákrok vyberete

Konečně konkrétní čísla?

Možná si už říkáte, kdy konečně zmíníme nějaké konkrétnější cifry. Zkrátka chcete vědět, kolik peněz byste si měli připravit. A přestože vzhledem k výše uvedeným faktorům, které mají na cenu zákroku vliv, nelze přesnou částku předem vlastně vůbec stanovit, nějaká čísla vám nabídneme. Pracujme tedy se základním předpokladem, že vám bude tetování odstraněno laserem, protože jiné metody se už dnes používají jen zřídka. Částky, které za okamžik uvidíte, platí vždy pro jedno ošetření laserovým přístrojem. Dílčích zákroků však bývá zapotřebí více. Často i 4 nebo 5. To si je nutné uvědomit. Kolik jich nakonec budete muset podstoupit, to záleží právě na zbývajících faktorech, jako je třeba kvalita použitého inkoustu. Orientační ceník by pak mohl vypadat zhruba takto:

Velikost motivu Malý Střední Velký Rozsáhlý
Cenové rozpětí 1 350 – 2 200 Kč 2 000 – 3 500 Kč 3 300 – 5 500 Kč 5 200 Kč a více

 

Měli jste původně obavy, že prostředky nutné k podstoupení zákroku nedáte dohromady? A co si myslíte teď, zvládnete účet pohodlně zaplatit?

Karel Knotek