Řešíte odstranění znaménka? Pomůže vám laser

Trápí vás pihy nebo bradavice? Starší ročníky se zase potýkají s nevzhlednými fibromy, kterých časem přibývá. Na odstranění znaménka a dalších kožních výrůstků je tu naštěstí laser. Krátký ambulantní zákrok pouze v místním znecitlivění zabere maximálně čtvrt hodiny, aniž by člověk nastupoval další léčení nebo se obával jizev. Důležité informace k zákroku a jeho ceně nastudujte v článku, ať můžete být zase bezchybné a krásné.

Na jakém principu dojde k odstranění znaménka laserem a kolik to stojí

Takzvané CO2 lasery inkriminovaný objekt z povrchu těla odpaří. Paprsek odstraňuje znaménko či jiný útvar po jednotlivých vrstvách tím, že je intenzivně zahřívá, dokud nezmizí a současně se tím zamezuje krvácení. Proto se ošetření bez trochy pálení neobejde. Toto drobné utrpení se podle rozsahu řeší buď znecitlivující injekcí nebo anestetickou mastí. Nakonec se v ozařovaném místě po definitivním odstranění znaménka objeví ranka, která se brzy překryje stroupkem a za pár dní se jako všechna podobná bebíčka beze zbytku zahojí. Odstranění znamének a jiných nedokonalostí pleti laserovým “skalpelem” tak patří k oblíbeným metodám, protože nehrozí zjizvení, které provází vyříznutí a šití. Za odstranění jednoho znaménka, respektive jakéhokoliv nežádoucího objektu na těle, zaplatíte od 1500 korun výš.

Co s fibromy? Vypadají jako maličké nahnědlé “cecíčky”

Lékaři z kožních oddělení vám sdělí, že za růst fibromů může věk. Čím jsme starší, tím více se naše pleť kalí pigmentacemi a výrůstky. V nemocnici vám je někdy vypálí tekutým dusíkem stejně jako virové bradavice. U fibromu obvykle stačí jedna procedura, nicméně vás doktor či sestřička varuje, že se ve stejném místě časem objeví zas. V některých případech vás ohledně odstranění nežádoucího znaménka převelí na jiné pracoviště, kde používají laser.

Přestože fibromy nejsou zhoubné, mohou nám od určité velikosti překážet, ale především nevypadají hezky. Určitě si vybavíte někoho, kdo jich má plný krk a když zvedne ruku, tak mu další várka trčí z podpaží. Zdravotní riziko člověku sice nehrozí, ale z kosmetického hlediska je zralý na okamžité odstranění těchto znamének. Kromě lenosti totiž neexistuje důvod, proč nevyužít estetické vymoženosti naší civilizace k vlastnímu dobru.

Odstranění znaménka po domácku

Naše babičky sice neměly žádný laser, ale rozhodně kvůli tomu neobrůstaly “mechem”. K odstranění nežádoucích znamének včetně fibromů jim stačila obyčejná nit. Bez milosti je podvázaly a ty za pár dní uschly a odpadly. Pokud si troufáte, vyzkoušejte osvědčené babské prostředky. Ne každý ale dokáže odlišit fibrom od virové bradavice nebo dokonce od zhoubného kožního útvaru. Proto raději neexperimentujte a zajděte si do nemocnice nebo na estetické pracoviště. Tam si vše prohlédne lékař a odstraní vám nejrůznější znaménka raz dva. Následně je pošle na vyšetření, abyste měli jistotu, že se nejedná o začínající rakovinu kůže.

Laser vyhladí také jizvy, vrásky a tukové výrůstky

Kromě odstranění všelijakých znamének dokáže laserová procedura “vygumovat” z našeho povrchu i bradavice a takzvaná xantelasmata. Jedná se o nažloutlé objekty vyplněné cholesterolem, které mohou okupovat jakoukoli část těla včetně obličeje. Zbavit se můžeme též vystouplých jizev a na principu odpaření tkáně vyřeší laserový paprsek i některé druhy vrásek.

Tím uzavřeme povídání o laserovém odstranění znamének a dalších nedokonalostí pleti. Teď už jen stačí vyhledat správnou kliniku a konzultovat beauty zákrok s odborníky. V současné nejisté době můžeme své zkrášlení považovat za geniální investici. Takto uložené finanční prostředky odolají jakékoliv inflaci. Neváhejte a napište nám, jak vám pomohl laser s odstraněním znaménka.

Karel Knotek