Parkování u letiště v Praze hledejte i na okolních parkovištích – Výrazně ušetříte a o váš vůz bude dobře postaráno

Zajímá vás, jaké možnosti parkování u letiště v Praze najdete? Pokud jste se již dívali na to, jak se pohybují ceny na oficiálním letištním parkovišti, jistě uznáte, že jsou poměrně vysoké. A protože v dnešní době chce ušetřit snad každý z nás, přinášíme vám hned několik tipů pro levnější zaparkování vašeho vozu.

Čím na letiště vyrazíte

Někteří lidé k cestám na letiště preferují hromadnou dopravu. Na pražské letiště tak využívají autobusovou dopravu, jelikož je rozhodně levnější. Na druhou stranu však takové přepravě chybí maximální možný komfort. Obzvláště osoby cestující s malými dětmi nebo s množstvím zavazadel rozhodně ocení pohodlí vlastního vozu. Navíc se v takovém případě nemusíte ani spoléhat na jízdní řády a na letiště se tak dostanete v kteroukoliv denní i noční hodinu. A to je u mnohých letů potřeba.

Přeprava automobilem s sebou pochopitelně přináší i otázku parkování. Samozřejmě můžete využít parkování na oficiálním parkovišti hned na letišti a mít to tak k terminálu jen pár kroků. A jedná se také o variantu, která nejspíše jako první napadne většinu osob. Nemusíte se přitom v takovém případě bát, že by se s vaším vozem něco stalo. Bezpečnost na letišti je totiž velmi vysoká, jako se píše v TOMTO článku.

Rozhodně však není nejlevnější. Na letištích si připlatíte opravdu za každou službu nebo zboží. A jak se píše ZDE, ceny právě na pražském letišti patří mezi nejvyšší z celé Evropy. Není proto divu, že za parkování se zde plácnete přes kapsu.

Parkování u letiště v Praze nemusí být drahé

Zřejmě nejčastější a nejjednodušší alternativu k oficiálnímu parkovišti symbolizují parkoviště neoficiální. Ty se přitom obvykle nacházejí v poměrně krátké dojezdové vzdálenosti od letiště. Svůj vůz zde můžete zaparkovat za mnohem nižší cenu než na letišti. A to navíc se zachováním veškerého komfortu. O automobil se rozhodně nemusíte obávat, jelikož vám jej pohlídá propracovaný kamerový systém a maximální zabezpečení.

Někteří poskytovatelé jdou navíc s úrovní svých služeb ještě dál a nabízejí tak například umytí a vyčištění vozu. Za nadstandardní služby je pochopitelně nutné si připlatit, pokud o ně projevíte zájem. Na druhou stranu, komu by se nelíbilo vrátit se z dovolené a disponovat hned krásně vyleštěným vozem?

Možná vás nyní napadá, jak se následně z takového parkoviště na letiště dostanete. Většina poskytovatelů bere jako samozřejmost transport až před letištní halu. Ve stanovený čas vás tak na letiště odvezou a v očekávaný čas příletu vás následně budou po vašem návratu na letišti očekávat, aby vás znovu dopravili na parkoviště.

Vyzkoušejte neplacená parkoviště

Pokud z peněženky nechcete vydat ani korunu navíc, můžete vyzkoušet neplacená parkoviště v okolí. Pochopitelně zde však musíte počítat s určitou mírou rizika. O váš vůz nebude nijak postaráno a stejně tak nemůžete očekávat ani jeho zabezpečení. Může se tak velmi jednoduše stát cílem krádeže nebo vandalismu a po návratu vás následně bude čekat nepříjemné překvapení.

Poproste své známé

Poslední možností je požádat o poskytnutí parkovacího místa své známé. Tato varianta je rovněž vhodná pro ty osoby, které rádi ušetří. Pokud ve městě, ze kterého odléháte, máte rodinu nebo přátele, stačí je poprosit, zda byste mohli po dobu vaší dovolené zaparkovat u nich.

O vůz tak bude alespoň trochu postaráno a vy můžete být klidní. Nevýhodou je však skutečnost, že si z daného místa stejně musíte zajistit transfer na letiště, a to buď prostřednictvím hromadné dopravy nebo taxi služby. O určitý komfort tak v takovém případě přicházíte.

Karel Knotek