Švehlova střední škola polytechnická Prostějov

Tato střední škola, která se nachází v Prostějově poskytuje uchazečům o studium možnost zajímat se jak o maturitní obory, tak i obory zakončené výučním listem.

Obory zakončené maturitní zkouškou:

Analýza potravin, Technologie potravin, Autotronik, Podnikání (2-leté nástavbové), Stavební provoz (2-leté nástavbové).

Obory zakončené výučním listem tříleté:

Mechanik opravář motorových vozidel, Opravář zemědělských strojů, Elektrikář pro silnoproud, Instalatér, Malíř a lakýrník, Tesař, Truhlář, Zedník, Montér suchých staveb a Klempíř.

Obory zakončené výučním listem dvouleté:

Provozní služby, Zednické práce, Zahradnické práce a Opravářské práce.

Škola nabízí svým studentům možnost stravování i ubytování. Obojí se nachází přímo v areálu školy. Ubytování je pak s kapacitou 114 žáků. K dispozici má každý pokoj vlastní sanitární zařízení a wi-fi zařízení. Samozřejmostí jsou pak základní hygienické pomůcky a vlastní úložné prostory. Součástí ubytování jsou pak i společné prostory, tělocvična, fitness centrum apod.  Stravování je pak jištěno školní jídelnou, kde je možnost každodenního výběru ze tří jídel.

Studenti se v rámci praxí, které bývají často finančně ohodnocovány, setkávají s opravdovým chodem firmy. Ve spřátelených firmách se učí, jak se správně orientovat ve vlastním oboru. Studenti potravinářských oborů jsou následně vychováváni k provozování budoucího zaměstnání v Penamu.

Studenti také mohou v rámci školy získat řidičské oprávnění skupiny B, C, a T a mohou se ucházet i o prospěchové stipendium. Výjimkou nejsou i různé další vzdělávací kurzy, kterými si může uchazeč doplnit své vzdělání.

Absolventi školy se výborně uplatňují ve svých oborech, které si sami zvolili a vystudovali. Stávají se odborníky svého oboru. Někteří absolventi mají také dveře otevřené k dalšímu terciárnímu vzdělávání a tím i dalšímu sebevzdělávání.

Karel Knotek