Co je microblading: co vše je dobré zvážit před první návštěvou kosmetického salonu

Pokud se chcete dozvědět, co je microblading a co všechno je dobré zvážit před ošetřením, pak byste měli věnovat pozornost následujícím řádkům.

Poslední dobou se v odvětví kosmetiky upíná čím dál více pozornosti k ženskému obočí. Není se čemu divit, obočí dodává obličeji výraz i charakter a podtrhuje půvab očí.

Nyní je hitem revoluční metoda, která nabízí možnosti jak dosáhnout co nedokonalejšího a zároveň nejpřirozenějšího vzhledu obočí.

Co je microblading: jednoduchá jízdenka na cestě k dokonalému obočí

Označení microblading se k nám dostalo z angličtiny a jak název napovídá, jedná se malé tenké řezy tvořené speciálním kosmetickým perem. To obsahuje tenké čepelky, pomocí nichž se tvoří linky napodobující růst chloupků. Docílí se tak přirozeného vzhledu a takto vytvořené obočí je téměř nerozeznatelné od přírodního.

Historie a původ

O přesném vzniku této metody toho příliš nevíme, uvádí se, že tato metoda je známá již tisíce let. S její aplikací na obočí se začalo už před 20 až 25 lety, nicméně největšího rozkvětu dosahuje až po roce 2015.

Prozkoumejte možnosti

Jedna z nejdůležitějších věcí je si dobře rozmyslet, jaký salon si pro proceduru vyberete. Každý pracovník by měl mít potřebný certifikát a dostatečné zkušenosti s výkonem zákroku. Je dobré si prohlédnout fotografie předchozích zákazníků a pročíst si na internetu reference.

Alergická reakce

Jelikož se jedná o zákrok na kůži, může se stát, že vaše tělo zareaguje neadekvátně. Proto je vhodné například předem prodiskutovat, jaké barvivo vám bude aplikováno, abyste se vyhnuli komplikacím.

Infekce

Profesionální kosmetické salony provádějí zákrok stoprocentně hygienicky, za použití desinfekce a sterilních nástrojů. Nicméně je to zákrok narušující vrchní vrstvu kůže, a proto byste i toto riziko měli vzít v potaz.

Dlouhotrvající efekt

Na rozdíl od „pravého“ tetování, microblading není trvalou změnou. Avšak počítejte s tím, že efekt vydrží až několik let, tudíž by vás špatně odvedená práce mohla docela dlouho mrzet.

Pro koho není zákrok vhodný?

Existují překážky či omezení, které vám mohou narušit cestu za snem o dokonalém obočí.

Mezi ně patří např. vážné onemocnění, užívání některých léků, kožní problémy, cukrovka, epilepsie aj.

Návštěvu salonu byste měla odložit, pokud jste těhotná nebo kojíte.

Jak to probíhá?

Po prvotní konzultaci je proveden nákres pomocí geometrického pravítka, aby byl zaručený přesný a symetrický tvar obočí vzhledem k tvaru vašeho obličeje.

Následuje nanesení anestetika a pak už proběhne samotný zákrok trvající cca 1,5 hodiny.

Efekt je okamžitý a zásadně vás neomezuje ve vašem běžném životě. Po měsíci je třeba ještě provést korekci.

Následná péče

V průběhu 7 dnů stačí respektovat několik základních doporučení a vaše hojení bude rychlé a bezproblémové. Měli byste udržovat obočí v co nejsušším stavu, co to jen jde. Nedoporučuje se plavat, opalovat, cvičit nebo chodit do sauny.

Výhody:

  • přirozenost
  • bezbolestnost
  • rychlost
  • snadné hojení
  • dlouhotrvající efekt

Kolik zaplatíte?

Ceny se odvíjejí od zvoleného typu kosmetického salonu, nicméně se připravte na částku v rozmezí od 3 000 Kč do 8 000 Kč.

Microblading je hitem posledních let, je to možnost pro všechny, kteří jsou se svým stávajícím obočím nespokojení a chtějí ho upravit dle svých představ. Zákazník si může vybrat i z dalších forem, jako jsou například microfeathering, microshading nebo ombre.

A co si myslíte o této metodě vy, zvažujete možnost této procedury nebo znáte někoho, kdo už zákrok podstoupil?

Karel Knotek