Ostrava nabízí řadu podob zábavy!

Pokud žijete ve velkém městě, jistě od něj očekáváte především kus zábavy. Přece jenom nežijete na vesnici, která se pyšní zejména jednou jedinou hospodou, kde vysedávají stále ti samí štamgastové. Velké město by mělo mít řadu podob zábavy, které můžete využít vždy, kdy máte volnou chvilku či kdy vám plány na velký výlet do zahraničí naprosto ztroskotaly. Proto je vhodné město k žití například Ostrava. V tomto městě se totiž stále něco děje a stále je spoustu možností, kam vyrazit a co zkusit. Zábava v  Ostravě je na té nejvyšší úrovni. O tom se sama přesvědčí i řada těch, kteří vidí toto město poprvé ve svém životě. Možností kam jít, je tu vážně habaděj.

Zábava v  Ostravě

Zkuste zoologickou zahradu nebo únikovou hru

Především rodiny s dětmi jsou nadšené z toho, pokud se v daném městě vyskytuje zoologická zahrada. Jedná se totiž o opravdu skvělé využití volného víkendu, když je venku hezké počasí. Děti milují sledovat nevšední zvířata, která jen tak nenajdou ve volné přírodě. Uchvacují je zejména sloni nebo opice, ale svůj úspěch sklízí samozřejmě také žirafy nebo hroši. Po takové procházce zoologickou zahradou je dobré se vydat například na hrad. V Ostravě je možné navštívit například Slezskoostravský hrad, který nabízí řadu poutavých prohlídek a výjimečných akcí.

Pakliže však toužíte spíše po nevšedním zážitku, možná byste raději zvolili poutavou únikovou hru. Ty se v České republice začínají rozšiřovat opravdu obrovským tempem, protože jejich oblíbenost nezná mezí. Únikové hry jsou určeny především pro rodiny nebo partu přátel, své cíle však splní také při firemním večírku. Skupiny lidí jsou totiž uzamčeni do místnosti, z níž se musí v určitém časovém limitu dostat ven. Není to však tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Než se dostanete ven, musíte rozšifrovat nejrůznější rébusy a hlavolamy, díky kterým se následně dostanete ven. Prověří se zde nejen vaše logické myšlení, ale také i týmový duch. Pakliže nepatříte zrovna k detektivním povahám, ale víte o někom, kdo je hotový Sherlock Holmes, obdarujte ho dárkovým certifikátem na tuto nevšední zábavu v Ostravě.

Karel Knotek